Kdo jsme


Kapela Acustrio je „občasné“ akustické hudební  těleso. Václav Fajfr, ostravský písničkář,  k sobě přizval tři skvělé muzikanty, absolventy konzervatoře a zároveň i hudební pedagogy a od června roku 2014 začali oficiálně veřejně vystupovat a to ve složení Václav Fajfr – kytara, heligonka, zpěv, Kateřina Žochová – violoncello, Kateřina Bílá – kontrabas, Petr Žoch – perkuse, klarinet, saxofon, flétny, zpěv.

Po odchodu kontrabasistky  Kateřiny Bílé na mateřskou dovolenou se od prosince 2016 ujal basové sekce zkušený matador Jakub Říčan a tím se Acustrio zase posunulo do trochu jiné basové (kytarové) dimenze. Pokud Kuba nemůže, neboť hraje v hodně projektech, alternuje za něj náš kamarád, Roman Riška.

Poslední (zatím) změna v kapele nastala v červnu 2018, kdy odešla na mateřskou dovolenou violoncellistka Kačka Žochová a místo ní nastoupil multiinstrumentalista, ale především  pianista, hudební pedagog Adam Farana.  Takže v současné době Acustrio hraje ve složení Václav Fajfr – kytara, heligonka, zpěv, Adam Farana, piano, zpěv, Jakub Říčan, baskytara, zpěv, Petr Žoch – perkuse, klarinet, saxofon, flétny, zpěv.

Acustrio hraje vlastní, autorský repertoár, v úpravě pro basu, klavír, flétny a violoncello, převážně ve stylu acustic-folk a přibližný žánr.

V prosinci 2015 Acustrio natočilo debutové, autorské CD  „Hlavně nemlčet“ ve spolupráci s hudebním nahrávacím studiem Soundpoint v Ostravě. Aranže některých písní si vzal na starost právě Adam Farana, který na CD zahrál na klavír a „klavírový cimbál“

Každoročně  pořádají se svými hosty benefiční koncerty pro handicapované  děti a také pro Mobilní hospic Ondrášek.

Václav Fajfr jezdí hrávat na akce i sám, nebo jen s jedním hudebním doprovodem (baskytara, nebo cajon, či klavír)

Kapela Acustrio samozřejmě také stále vystupuje, ale pouze na větších akcích, proto nese označení „občasné akustické hudební těleso“.

Členové naší kapely


team-member

Václav Fajfr

Kytara, heligonka, zpěv.
team-member

Adam Farana

Piáno
team-member

Petr Žoch

Cajon, flétny, saxofon, zpěv.


team-member

Jakub Říčan

Elektrická basa, akustická kytara.