Kdo jsme


Kapela Acustrio je akustické hudební  těleso. Václav Fajfr, ostravský písničkář,  k sobě přizval tři skvělé muzikanty, absolventy konzervatoře a zároveň i hudební pedagogy a od června roku 2014 začali oficiálně veřejně vystupovat ve složení Václav Fajfr – kytara, heligonka, zpěv, Kateřina Žochová – violoncello, Kateřina Bílá – kontrabas, Petr Žoch – perkuse, klarinet, saxofon, flétny, zpěv.

Po odchodu kontrabasistky  Kateřiny Bílé a violoncellistky Kateřiny Žochové na mateřskou dovolenou se od prosince 2016 ujal basové sekce Jakub Říčan a alternoval za něj náš kamarád, Roman Riška.

Další změna v kapele nastala v červnu 2019, kdy začal s Acustriem zkoušet zkušený hráč na kontrabas, Josef Pak (Joe After), který má za sebou velmi bohatou hudební kariéru. Hrával například s Radkem Pastrňákem, spolupracoval s kapelou BUTY, je šéfem vlastní kapely Joe After Trio a výčet aktivních muzikantů, se kterými spolupracuje, nebo spolupracoval, je hodně dlouhý. I proto si kapela velmi považuje toho, že se k Acustriu přidal a v současné době s nimi koncertuje.

Jako host s Acustriem vystupuje pianista, hudební pedagog Adam Farana.  Takže v současné době se hraje ve složení Václav Fajfr – kytara, heligonka, zpěv, Josef Pak – kontrabas, zpěv, Petr Žoch – perkuse, klarinet, saxofon, flétny, zpěv a větší scény také Adam Farana – piáno.

Acustrio hraje vlastní, autorský repertoár, v úpravě pro kontrabas, klavír, flétny i violoncello, převážně ve stylu acustic-folk a přibližný žánr.

V prosinci 2015 Acustrio natočilo debutové, autorské CD  „Hlavně nemlčet“ ve spolupráci s hudebním nahrávacím studiem Soundpoint v Ostravě. Aranže některých písní si vzal na starost právě Adam Farana, který na CD zahrál na klavír a „klavírový cimbál“

Václav Fajfr jezdí hrávat na akce i sám, sólo koncerty, které jsou komornější, většinou pro menší počty diváků, ale většinou samozřejmě s Acustriem v plné sestavě.

Členové naší kapely


team-member

Václav Fajfr

Kytara, heligonka, zpěv.
team-member

Petr Žoch

Cajon, flétny, saxofon, zpěv.


team-member

Josef Pak

Kontrabas, zpěv