Kdo jsme


Kapela Acustrio je „občasné“ akustické hudební  těleso. Václav Fajfr, ostravský písničkář,  k sobě přizval tři skvělé muzikanty, absolventy konzervatoře a zároveň i hudební pedagogy a od června roku 2014 začali oficiálně veřejně vystupovat a to ve složení Václav Fajfr – kytara, heligonka, zpěv, Kateřina Žochová – violoncello, Kateřina Bílá – kontrabas, Petr Žoch – perkuse, klarinet, saxofon, flétny, zpěv.

Po odchodu kontrabasistky  Kateřiny Bílé na mateřskou dovolenou se od prosince 2016 ujal basové sekce zkušený matador Jakub Říčan a tím se Acustrio zase posunulo do trochu jiné basové (kytarové) dimenze. Pokud Kuba nemůže, neboť hraje v hodně projektech, alternuje za něj náš kamarád, Roman Riška.

Acustrio hraje vlastní, autorský repertoár, v úpravě pro basu, flétny a violoncello, převážně ve stylu acustic-folk a přibližný žánr.

V prosinci 2015 Acustrio natočilo debutové, autorské CD  „Hlavně nemlčet“ ve spolupráci s hudebním nahrávacím studiem soundpoint. v Ostravě. Aranže některých písní si vzal na starost Adam Farana, který na CD zahrál na klavír a „klavírový cimbál“

Každoročně  pořádají se svými hosty benefiční koncerty pro handicapované  děti a také pro Mobilní hospic Ondrášek.

V současné době vystupuje Václav s kapelou i sólo, nebo s různými muzikanty, např. s Mikem Fojtíkem, nebo kytaristou Petrem Gadulou. Často spolupracuje s Petrem Džetrem Ritzkou z Retro Blues.

Kapela Acustrio samozřejmě také stále vystupuje, ale pouze na větších akcích, proto nese označení „občasné akustické hudební těleso“.

Členové naší kapely


team-member

Václav Fajfr

Kytara, heligonka, zpěv.
team-member

Kateřina Žochová

Violoncello

team-member

Petr Žoch

Cajon, flétny, saxofon, zpěv.


team-member

Jakub Říčan

Elektrická basa, akustická kytara.